SPORT

10 mbrojtësit më të shtrenjtë në historinë e futbollit

Virgil van Dijk sot ka kaluar nga Southampton në Liverpool për 84 milionë, duke u bërë kështu mbrojtësi më i shtrenjtë në histori

Qendërmbrojtësi holandez, Virgilvan Dijk ka hyrë në histori të futbollit si mbrojtësi më i shtrenjtë, pas kalimit nga Southampton në Liverpool për 84 milionë euro.

Para tij janë bërë po ashtu transferime të mëdha, ku i dyti rendite Kyle Walker për 60 milionë euro, ndërsa top pesëshen e mbyllin Mendy 57 milionë euro, Stones 56 milionë euro dhe David Luiz 49.5 milionë euro.

10 futbollistët më të shtrenjtë:

• Virgil Van Dijk 85 milionë euro

• Kyle Walker 60 milionë euro

• Benjamin Mendy 57 milionë euro

• John Stones 56 milionë euro

• David Luiz 49.5 milionë euro

• Rio Ferdinand 46 milionë euro

• Nicolas Otamendi 44.6 milionë euro

• Thiago Silva 42 milionë euro

• Leonardo Bonucci 42 milionë euro

• Liliam Thuram 41.5 milionë euro.

Artikuj te Ngjashem

loading...