Australi, makina përplas turmën; 13 të plagosur

Rreth 13 persona janë plagosur, përfshi një fëmijë, pasi një makinë u përplas me një turmë personash në Melburn të Australisë.

Një SUV i bardhë shkaktoi kaos në kryqëzimin mes rrugëve Elizabeth Street dhe Flinders Street.

Policia thotë se drejtuesi i makinës dhe një person tjetër janë arrestuar.

Dëshmitarët thonë se SUV-i i bardhë po ecte me 60 km/h para se të përplasej me këmbësorët.

loading...

Lini një Përgjigje