Dorëheqja e mjekëve të Urgjencës, ja si kundërpërgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama ka gjetur mënyrën e tij për t’iu kundërpërgjigjur dorëheqjes së disa mjekëve të Urgjencës në QSUT, të cilët refuzuan të vazhdonin punonin në kushtet e mungesës së medikamenteve, shtretërve, ngarkesës së madhe.

Rama u ka uruar mirëmëngjesin sot qytetarëve duke u dëftuar se Urgjenca ka me dhjetra mjekë që po punojnë aktuliasht në terren, në zonat e përmbytura, atje ku ndodhen të evakuuarit

“Me këto pamje nga puna e pandërprerë e ekipeve të mjekëve të Urgjencës Kombëtare Mjekësore në qendrat e evakuimit dhe shtëpi më shtëpi në familjet e prekura nga përmbytjet në Fier dhe Vlorë, ju uroj një ditë të mbarë,” shkruan Rama.

loading...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *