Rama i kërkon llogari Bashës: Ç’deshit dje në Himarë?

Kryeministri Edi Rama ka pyetur liderin e opozitës Lulzim Basha se çfarë qëllimi kishte dje vajtja e deputetëve demokratë në Himarë për të protestuar.

“Lulzim hajde këtu dhe jepi përgjigje shqiptare çfarë donte PD dje në Himarë. Pse e bashkove dje zërin e PD me zërin e atyre që nxjerrin bishta pa asnjë bazë lidhur me një projekt të rilindjes urbane në Himarë. Hajde këtu dhe jepu përgjigje shqiptarëve çfarë është Himara për tu dhe çfarë shkelje ka bërë qeveria shqiptarë,” tha Rama.

loading...

Lini një Përgjigje