Lajme

Rama: Vrasja e Ivanoviç, akt qëllimkeq

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes rrjeteve sociale në lidhje me vrasjen e politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviç.

Në postimin e tij, Rama e cilëson një akt qëllimkeq që synon nxitjen e urrejtjes dhe tensionit,

“Keqardhje e thellë për tragjedinë e Oliver Ivanovic; akt qëllimkeq që nxit urrejtje e tension.Përpjekjet për dialogun e paqen s’duhen ndalur! Duhen thelluar!”, shkruan Rama.

Artikuj te Ngjashem

loading...