Si do të jenë temperaturat nesër? Ja çfarë parashikojnë meteorologët

Duke qenë se këto ditë moti ka qenë me reshje të dendura shiu dhe me dëborë në vendet malore, shumë qytetarë janë të tensionuar për të marrë vesh se si do të vazhdoj moti.

Sipas “Meteoalb”, pjesa më e madhe e vendit mbetet me vranësira dhe me reshje të përkohshme, kurse në zonat veriore dhe ato malore do të bjerë dëborë.

Parashikimi i “Meteoalb”:

Pjesa më e madhe e vendit mbetet me vranësira dhe reshje të përkohshme shiu ndërsa dëborë në zonat malore deri në mesditë kur moti përmirësohet dukshëm i motit në zonat Veriore – Qendrore ndërsa pritet përmirësim i motit gradualisht edhe në zonat Jugore deri në mbrëmje.

Temperaturat e ajrit do të ulen me 3°C gjatë mëngjesit, rënie që vijon edhe në mesditë në gjithë vendin, më e theksuar në Veri.

loading...

Lini një Përgjigje