Teknologji

“Audi A7” i ri, shikoni se si është dizajnuar

Nuk ka më shumë se një javë që Audi ka prezantuar modelin e ri A7 Sportback. A7 Sportback ndjek stilin e A8 të ri duke adoptuar platformën e fundit të Audi-së, ‘MLB Evo’ .Ky model përmban një pamje të evolouar nga jashtë, një teknologji fantastike brenda dhe sistem hibrid në çdo motor.Audi A7 Sportsback ka një motor 3.0-litërsh V6 TFSI me 335 kuajfuqi që përshpejtimin prej 0 në 100 km/orë e arrin për 5.3 sekonda. Shpejtësia maksimale e tij është 250 km/orë.

Ndërsa sa i përket pamjes së jashtme dhe dizajnit, më poshtë mund të shikoni se si është dizajnuar kjo super-makinë në fabrikë.

Artikuj te Ngjashem

loading...